Ср, 27 мая 2020

Иван Федоров презентовал премьер-министру программу развития края11

07.11.2019, 19:43, В регионе
photo5341776806472166445

7 листопада учасники наради з питання реалізації інфраструктурних проектів у Запорізькій області, яка відбулася за участю Прем'єр-міністра України Олексія Гончарука,  обговорили проблеми розвитку та розбудови інфраструктури регіону.

Насамперед Олексій Гончарук звернув увагу присутніх на найбільш актуальне питання − відновлення та збереження автошляхів.

− У цьому році ми разом побудували дорогу до Маріуполя. Це дуже символічний проект, адже його вдалося завершити у рекордні строки. Тож нині дуже важливо, аби цей автошлях не був зруйнований недбалим ставленням, поганою експлуатацією та перевантаженими вантажівками. Забезпечення безпеки руху є критично необхідним. Зовсім скоро у нас з‘явиться новий керівник Укравтодору. Разом з ним будемо шукати фінансування на відбудову доріг у країні. Для їх подальшого збереження ми маємо дотримуватись елементарних умов безпеки та обмежувати пересування фур з неприпустимим перевищенням ваги. Рух перевантажених фур в обхід пунктів вагового контролю, особливо вночі, час припинити, − наголосив Олексій Гончарук. 

За підсумками обговорення цього питання  Прем‘єр-міністр доручив:

 • голові Управління Національної поліції в Запорізькій області Миколі Лушпієнку – обмежити рух фур по непризначених для них дорогах;

 • в.о. голови Управління Укртрансбезпеки в Запорізькій області Євгену Гненному – налагодити зв’язок з Нацполіцією та забезпечити функціонування пунктів вагового контролю цілодобово. 

У свою чергу, голова Запорізької облдержадміністрації Віталій Туринок підкреслив, що серед головних напрямків розвитку інфраструктури для Запорізького регіону залишаються автомобільні, залізничні та повітряні шляхи.

− Тема розвитку інфраструктури та економіки регіону – це основний пріоритет, обраний обласною владою для роботи. Серед головних проблем − побудова мостових переходів, а також відновлення  автомагістралей. У планах на наступний рік − реалізація таких масштабних проектів як ремонт на автомобільних дорогах загального користування державного значення М-18 Харків – Сімферополь – Алушта – Ялта; М-14 Одеса-Мелітополь-Новоазовськ  та Н-30 Василівка – Бердянськ. У поточному році увага також прикута до міжнародного аеропорту «Запоріжжя», де нині вже відбудована злітно-посадкова смуга. У 2019 році ми чекаємо на завершення будівництва нового сучасного терміналу, адже це зробить нашу область інвестиційно та туристично привабливішою, − зазначив голова облдержадміністрації Віталій Туринок.

Під час наради перший заступник голови облдержадміністрації Іван Федоров презентував Главі Уряду проект створення туристичного кластера шляхом модернізації транспортної інфраструктури Запорізької області. Так, нині Запорізький край є одним із індустріальних лідерів України, представлений 2 тисячами промислових підприємств; 20% продукції металургії України; 30% потужностей енергогенерації та 13% продукції машинобудування. Крім цього, завдяки Азовському морю Запорізький регіон відомий як один із центрів пляжного туризму України. Курортні та рекреаційні зони займають 15% території області, на якій простягається 300 км пляжів Азовського моря та близько 600 оздоровчих закладів.

Один із найбільш відомих курортів області − Кирилівка − нині налічує 300 оздоровчих закладів та щороку приймає 2 млн. туристів. Проте у Кирилівці немає централізованої системи водопостачання та водовідведення. Тож влада області напрацювала перелік заходів проекту. А саме: водопостачання із західного групового водопроводу; будівництво централізованих мереж водопостачання та водовідведення з насосними станціями потужністю 12 тис. м3/добу. Це дасть змогу забезпечити питною водою 4,1 тис. населення Кирилівки та 2 млн. туристів улітку, а також допоможе знизити вартість послуг для споживачів учетверо.

Влада області також планує приділити увагу розбудові туристично-музейного комплексу на о. Хортиця, який щороку відвідує 120 тис. туристів. Реалізація проекту дозволить збільшити кількість туристів до 1 мільйона, наповнення бюджетів та створення порядку  тисячі додаткових робочих місць. 

Під час доповіді Іван Федоров звернув увагу, що для досягнення поставленої мети та розвитку туристичного потенціалу регіону вкрай необхідне вирішення першочергового завдання, а саме – реконструкція основних автомагістралей.

По території Запорізької області проходять дороги державного значення. Понад 80 % доріг області М-18 Харків – Сімферополь – Алушта – Ялтапобудовані більше 30 років тому і вже не відповідають вимогам сучасного автомобільного руху. Добова інтенсивність руху на окремих ділянках доріг складає від 2 до понад 17 тисяч транспортних засобів. Щороку проводяться лише ямкові ремонти.

Для розвитку туристичного потенціалу та підтримки мережі автомобільних доріг загального користування в належному стані необхідне проведення ремонтів ділянок доріг М-18 Харків – Сімферополь – Алушта – Ялта, М-14 Одеса-Мелітополь-Новоазовськ  та Н-30 Василівка – Бердянськ.

Так, автомобільна дорога М-18 має великий вплив на розвиток виробництва та сільського господарства області, забезпечує транзитний рух вантажних та легкових автомобілів з прилеглих областей. Ця траса є однією з найбільш завантажених доріг центру та півдня України. Через цю автомагітсраль іде основне сполучення центральної та східної України з портами Одеси. Руйнування дорожнього покриття даної дороги виникає через якість конструктивних шарів та надмірне перевантаження великовагового транспорту.

Автомобільна дорога державного значення М-14 Одеса-Мелітополь-Новоазовськ є частиною міжнародного транспортного коридору. По ній забезпечується транспортне сполучення всіх туристичних локацій на узбережжя Азовського моря. Є головним південним шляхом в м. Маріуполь, тимчасово окупованими територіями Донбасу та всіма портами Одеси. Багато років утримується в задовільному стані тільки за рахунок ямкового ремонту. В результаті руху великовагового транспорту, на окремих ділянках має значну колійність, напливи та просадки. Автомобільна дорога Н-30 Василівка – Бердянськ, у свою чергу, є найкоротшим шляхом до міста Бердянськ.

- Якісний та системний розвиток транспортної інфраструктури області суттєво впливає на позитивне сприйняття та привабливість території. Реалізація проектів з реконструкції дорожньої мережі області дозволить значно вивести на новий рівень туристичний та логістичний потенціал регіону, – резюмував Іван Федоров.

Комментарии

*

 1. https://scontent.fiev12-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/70777328_177799336713025_2536419419421147136_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_oc=AQkpuulRrTe6v3Lm1qI4LPvz-MclBVmF1Vt_H3l355BNwy7gqsNzQJRgiWZWX_siJi0&_nc_ht=scontent.fiev12-1.fna&oh=9090a7ad02e01216f2c80f0c511a8ad4&oe=5E09BB41

 2. Благодарить политика за то, что он что-то сделал за народные деньги, то же самое что аплодировать банкомату за выданые вам деньги.Ад невозможно сделать привлекательным, поэтому дьявол делает привлекательной дорогу туда.

 3. Власник телеканалу “Прямий” Володимир Макеєнко звернувся до президента України Володимира Зеленського.

  Про це йдеться в ефірі “Прямого”.

  “Володимир Олександрович! Я звертаюся до вас у прямому ефірі. Якщо є питання і ви не відчуваєте, що вас тягнуть в прірву, може, це оточення бізнесменів-спонсорів, може, якихось навколо вас завели для того, щоб скомпрометувати нашу державу. Президенти йдуть і приходять – ми їх бачили дуже багато. А держава Україна залишається. Я вдячний всім за підтримку, за розуміння. І я впевнений, ми вистоїмо, тому що вистоювали і не в такі часи. Дякую!”, – заявив Макеєнко.

 4. - Скажите, это уже ВВП удвоился или будет еще хуже?!

  - Скоро все йобнется к херам, не успеете опомниться!
  - Спасибо за доклад, министр экономики.

 5. Судя по тому, что о правительстве можно говорить только хорошо – оно мертво

  В борьбе с бедностью все средства хорошо осваиваются теми, кто с ней борется.

 6. Настоящий комедийный талант – это способность насмешить многотысячный зал не разу не употребив слова «жопа».

 7. Правоохоронці можуть відмовитись незаконні вказівки нової влади, оскільки велика частина з них відчувають, що вона може довго не протриматись.

  Таку думку у висловив у програмі “Прямий контакт” на телеканалі “Прямий” відомий блогер Карл Волох, коментуючи обшук у власника каналу Володимира Макеєнка.

  “Якщо сьогодні спілкуватися з певними людьми, які мають певні процесуальні повноваження, то вони також, як і дехто з нас, вважають, що є дуже багато шансів, що ця влада довго не протримається. Розуміючи, що дуже багато в народу забирають і нічого йому не дають, що скоро дуже багато людей зрозуміють, що вони просто ошукані обіцянками і так далі. І тому влада має всі шанси довго не протриматись. А це означає, що за будь-яке рішення… Ну, Трубі (Роман Труба, директор Державного бюро розслідувань – ред.) вже, можливо, немає куди діватися. Але ж маса людей, які ще себе не заплямували. І абсолютно не факт, що вони будуть виконувати вказівки, приймаючи незаконні рішення”, – зазначив блогер.

 8. “Они, простите за такое слово, долго въезжают”, *dash* – Зеленский о депутатах от “Слуги народа”
  Фракция “Слуга народа” и президент Зеленский лично следят за результатами голосования своих депутатов. И поэтому есть ошибки”, Поэтому пока что у нас в Верховной Раде демократия. Но пока что”, – пояснил президент.
  73-м%процентам так же не идёт в голову как смогли избрать в президенты!!того кто не то что ,,долго” а вообще не ,,въезжает!!”
  “Весна покаже, хто де срав”
  ЗЕ-фигляр решил, шо он, типа, самый умный и может разводить выбравших его лохмандеев, как безмозглых кроликов. Шо ж пенять, если сам весь ЗЕ-сброд с улицы набирал? А меж тем медовый период почти закончился, а обещанная зажиточная житуха не то, шо наступать не собирается – её и в волнах не видать. Вкуривает правду сермяжную зЕхидна Сиплоголосая – возжелал под зреющий в недрах обманутых лохопедин пендель подставить дупы ЗЕ-сброда – зря старается – пенделей за глаза всем хватит.

 9. Трудно повернуть оглобли глобализации! Отказавшись от мечты, можно оставить будущее в прошлом

 10. Никогда не делайте много дел сразу, можете обделаться. *crazy*