Пн, 28 сентября 2020

Мелитополь посетила министр соцполитики3

22.01.2020, 10:06, В Городе
img_8386

Вперше за всю історію незалежності нашої держави 21 січня 2020 року із робочим візитом до Мелітополя завітала Міністр соціальної політики України Юлія Соколовська. Разом зі своїм заступником Віталієм Музиченко, народним депутатом України Сергієм Мінько, першим заступником Запорізької облдержадміністрації Іваном Федоровим і секретарем Мелітопольської міської ради Романом Романовим вона відвідала ряд об’єктів соціальної сфери, реалізованих завдяки злагодженій співпраці державної, обласної та міської влади.

Як повідомив Сергій Мінько, робоча зустріч представників різних рівнів влади у Мелітополі має на меті продемонструвати напрацювання керівництва міста стосовно реалізації важливих проектів соціальної сфери.

- Протягом останніх років Мелітополь досить активно просунувся по ряду напрямів у сфері соціальної підтримки населення. Це закупівля квартир особам з числа дітей-сиріт, створення дитячих будинків сімейного типу, залучення гуманітарної допомоги, надання більш широкого переліку адміністративних послуг, створення прозорого офісу і багато іншого. Сьогодні ми можемо як поділитись позитивним досвідом, якого набуло місто, так і попросити підтримки Міністерства у продовженні впровадження соціально важливих проектів, – зазначив народний депутат України.

Зокрема, Сергій Мінько розповів, що наразі актуальними для міста є питання розмитнення гуманітарних вантажів і комплектації необхідним обладнанням установ бюджетної сфери, подальше забезпечення квартирами осіб з числа дітей-сиріт та завершення реалізації проекту з будівництва центру надання соціальних послуг у форматі «прозорий офіс». При цьому, народний депутат України підкреслив, що ключовою у вирішенні цих завдань є саме увага з боку держави.

Юлія Соколовська проінформувала, що одним з основних завдань державної влади є розвиток соціальної громади та впровадження сервісів, які стануть близькими до людей. Зокрема, Міністерство соціальної політики України продовжує курс із забезпечення якісного надання реабілітаційних послуг та закупівлі житла для осіб з числа дітей-сиріт. При цьому, у Запорізькій області вже реалізовано декілька проектів у перерахованих сферах. Тому невипадково представники міністерства завітали саме до Мелітополя, щоб на власні очі переконатись, як працюють ці програми.

На сьогодні у нашому місті створено 3 дитячих будинки сімейного типу. Під час робочої зустрічі представники трьох рівнів влади завітали в гості до одного з них – дружньої сім’ї Максименко. В 2018 році вони створили ДБСТ, в якому виховується 7 дітей. За рахунок субвенції з державного бюджету родині придбали 9-кімнатну квартиру загальною вартістю близько 2 мільйонів гривень. Такою ж квартирою забезпечили ще один дитячий будинок сімейного типу. Міська влада, у свою чергу, профінансувала закупівлю меблів та побутової техніки. Таким чином, ці родини мають змогу жити та розвиватись у комфортних і затишних умовах.

Також учасники зустрічі відвідали щасливу власницю житла для осіб з числа дітей-сиріт. Всього за 4 роки у Мелітополі придбано 56 таких квартир на загальну суму близько 24 мільйонів гривень. Із них 52 квартири закупили за рахунок державного бюджету, а 4 – завдяки фінансуванню з обласного та міського бюджетів.

Останнім об’єктом візиту став центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю, в якому якісні реабілітаційні послуги отримують як дорослі, так і маленькі мешканці міста та прилеглих районів.

Підводячи підсумки зустрічі, Юлія Соколовська звернула увагу, що симбіоз роботи державної та місцевої влади в Мелітополі має позитивний досвід. Міністр соціальної політики України висловила сподівання, що місто буде й надалі розвивати напрям соціальної підтримки своїх мешканців, а держава, в свою чергу, приділяти увагу цій галузі та допомагати Мелітополю рухатись вперед.

Сергій Мінько також відзначив, що на сьогодні немає протиріч в частині комунікації і вибудовування відносин між державною та місцевою владою, що позитивно впливає на реалізацію амбітних проектів на території міста Мелітополь.

 

Іван Федоров, у свою чергу, підкреслив важливість налагодження взаємодії між різними рівнями влади у розрізі впровадження в Україні реформи децентралізації. Він повідомив, що на сьогодні 78% всієї території Запорізької області покриті об’єднаними територіальними громадами. І якщо сфера надання соціальних послуг повністю вирішена у містах обласного значення, то в ОТГ і районах це питання знаходиться на стадії вирішення. Раніше відповідні послуги надавались за допомогою районних державних адміністрацій, проте в майбутньому вони мають здебільшого надаватись об’єднаними територіальними громадами.

- Запорізька область має стати пілотним регіоном, у якому ми зможемо запровадити нову систему комунікацій для райдержадміністрацій та об’єднаних територіальних громад. Разом ми повинні зробити все, щоб кожен мешканець області мав змогу отримати якісну та своєчасну допомогу, – позначив Іван Федоров.

Комментарии

*

  1. laugh С завтрашнего дня заживем лучше! Наконец-то покращення пришло! У всех появится хорошо оплачиваемая работа, тарифы на ЖКХ снизятся, цены на продукты попадают вдвое, нет в трое, болеть и учится будет доступно а может и бесплатно……. главное не протрезветь.

  2. Марина Порошенко попрацювала в Мелітополі дуже добре. А от що ця зелененька “слуга народу” позитивного покаже,ДУЖЕ ВЕЛИКЕ ПИТАННЯ. Сама міністерша,не має своєї сім*ї та діточок, і що вона може знати про потреби реабілітації дітлахів.Подивимось,як воно буде далі. *cool*

  3. такая власть «должна пугать скорее президента, ведь у него теперь монополия и на ответственность за страну».

    «Если раньше другие президенты могли прятаться за парламент с сильной оппозицией, то теперь это невозможно. А за подорванное доверие у нас в Украине больно расплачиваются. Чем выше доверие, тем сильнее и больнее падать» «большие надежды и красивые фильмы не спасут», а потому вопрос реальных изменений для нынешнего президента «уже в краткосрочной перспективе очень актуален».

    «Мы не Россия, где кредит доверия власти дали в 1998 году и никак забрать не могут. В Украине и дают власть относительно легко, и относительно легко ее забирают»